NK ja KT rühmalaager Varstu Koolis

8.-9. märtsisl toimus Varstu rühma noorkotkaste ja kodutütarde rühmalaager. Omandati 3. - 6. järgu teadmisi, erinevaid matkatarkusi, sooritati järguteste, mängiti palli- ja lauamänge.
    Laupäeva hommikul toimus retk Lõunatipu matkarajale. Vastu ootusi osutus kõige ekstreemsemaks hoopis bussisõit, sest ilmastik oli nädala jooksul teed väga raskesti läbitavaks muutnud. Matk oli tempokas ja kulges mööda Peetri jõe kallast. Lõunatipus süütas iga laps teekonnalt kogutud lõkkematerjalist tulepulgaga oma lõkke. Juhendaja abiga õnnestus see peaaegu kõikidel. Lisaks kontrolliti kohapeal teadmisi lõkketüüpidest ja sidest. Eriti innukalt harjutati sõlmede sidumist. Suurel lõkkel grilliti vorstikesi ja vahukomme, sepikut ja leiba, joodi teed ning soojendati ennast. Matka teine pool, tagasitee, osutus raskemaks kui esimene, kuna lapsed olid väsinud. Noored jäid laagriga rahule.
    Laager toimus tänu Isamaalise Hariduse Programmile.
    Õpetaja Merle