Mõniste Talurahvamuuseumis lambapäeval

Teisipäeval, 24. septembril panid Varstu Kooli algklasside lapsed padinal bussi ja sõitsid Mõnistesse, et uurida, mis loom see lammas on ning kas temast ka midagi kasu saab ja tulu tõuseb. Algus oli igati tore: sai puu alt õunajusse korjata ja lambukestele lõunaooteks pakkuda. Üks nosis päris isuga, teised olid väheke umbusklikumad, vist ei usaldanud võõraste käest toitu võtta. Väga kaua lastel utekesi nunnutada ei lastud, tuli käised üles käärida ja tööle hakata. Oh seda tööhunnikut, mis muuseumirahva õpetamisel ja eestvedamisel pidi ära tehtud saama! Puhastasime ja kraasisime villa, ketrasime, korrutasime, haspeldasime ja kerisime lõnga, lõpuks kudusime veel vaipagi. Sõrmekestel oli palju rohkem tööd kui arvutimänge mängides, aga ära ei väsinud keegi - kõik jõudsid endale isegi värvilise käepaela valmis heegeldada. Muuseumis oli tore. Minge uurige teiegi - igal oinal on oma mihklipäev!

Õpetaja Riina