Pidu Põhjalas

Põhjamaade kirjandusnädala Pidu Põhjalas raames toimus Varstu koolis kultuurhommik, mis juhatas sisse pimedate sügishommikute põnevamaks muutmise. Hobuse seljas ratsutas kohale Pipi, kes Tommy ja Annika pealekäimisel koolitarkust omandama saabus. Kahjuks läks tarkuse taganõudmine üle kivide ja kändude, sest Pipi ja kena koolipreili ei suutnud üheski küsimuses kokkuleppele jõuda....

Selle aasta ettelugemise ja -kandmise teoseks Põhjamaades ongi Astrid Lindgreni aegumatu "Pipi Pikksukk", mida võib lugeda lustiga nii suur kui väike. Elurõõmust ja ideedest pakatav Pipi ei jäta ükskõikseks kedagi!