Riskikäitumise ennetamise koolitus

12. veebruaril said Varstu ja Rõuge kooli 8.- 9. klasside õpilased osa mõtlemapanevast koolitusest. Noorte riskikäitumisest ja selle ennetamisest rääkis kaasahaaravalt Märt Treier. Loengu alguses kirjeldas ajakirjanik tänapäevase nutimaailma üha laiemat levikut ning seeläbi inimliku suhtluse ja läheduse pidevat vähenemist. Lektori elulised näited pani saali alatasa naerust rõkkama. Koolituse peateema oli siiski kõike muud kui naljakas ja tõi noorteni traagilised lood elust enesest, kus peategelasteks esmapilgul alkohol ja noorte inimeste mõtlematu tegutsemine. Arutelus süvitsi minnes sai selgeks, et põhjusi on veel teisigi, kuid noorte inimeste hukkumist ei korva miski. Vaadati ka lühikest dokumentaalfilmi “Georgi lugu”, mis valminud sama juhtumi põhjal. Koolitus oli väga emotsionaalne ja pakub kuulajatele mõtlemisainet loodetavasti kauemaks. Väga tõsise teemaga loengu lõpus jäi kõlama mõte sõpruse ja tõelise sõbra olemasolu tähtsusest. Hoidke oma sõpru!