Õppekäik Tartusse

On reede, 18. septembri hommik, kui üks näiliselt täiesti tavaline buss peatub suursuguse ERMi hoone parklas. Sellest hakkavad, justkui sulanud  akvarellid suvepäeval, laiali valguma Varstu Kooli 6.-9. kl õpilased, kes on tulnud  heade mõtete linna Tartusse, lootuses lahkuda uute huvitavate teadmiste, mõtete ja erksate elamustega. See soov saab ka täidetud, sest peale külastuskäiku muuseumisse avaneb neil ka võimalus lodjaga  mööda kaunist Emajõge liuelda. Tagasisõidul on buss täis kaikuvat naeru ja mahlakaid tähelepanekuid ning kommentaare käigust, kinnitamaks veelgi, et see varasügisene väljasõit neile korda läks.
Laura Kirke

Varstu Kool, Kooli 1, Varstu alevik, Rõuge vald, Võrumaa, 66101, telefon: 78 28 733