Hendrik Jaak Pertel Nord Cup 2020 võitnud meeskonnas!

Igasügisene noorte rahvusvaheline korvpalliturniir Nord Cup peeti septembri esimesel nädalal Tallinnas.

U-13 poiste turniiril (sünniaasta 2008) osales TalTech Altiuse ridades ka seekord (ühtlasi viimast korda) Varstu kooli poiss Hendrik Jaak Pertel.
    Alagrupiturniiril alistati Viimsi spordikool 48:16, Saue/Keila 45:33 ja Saku 49:37.
    Poolfinaalis tuli vastu TalTech Rim Korvpallikool. Võit vormistati sisuliselt juba esimese poolaja järel, mille Altuis võitis 20 punktiga. Lõpunumbrid 34:14 räägivad iseenda eest.
    Finaalis tuli vastu Tiit Soku korvpallikool Nord I. Pingelise avaveerandi järel otsustas mängu TalTech Altiuse suurem võidunälg, parem kaitse ja ülekaal lauavõitluses, kus Hendrik Jaak säras 12(!) võetud lauapalliga ehk võttis pooled oma võistkonna lauapallidest. Võit ja turniiri esikoht tuli numbritega 37:26.

Turniir jäi Hendrik Jaak Pertelile viimaseks TalTech Altiuse särgis. Sellest korvpallihooajast on noor mängumees Tartu Ülikooli Korvpalliklubi ja endise koondislase Joosep Toome hoole all.