File:Erasmus+ Logo.svg - Wikimedia Commons

  Hubane teepäev koolis

  Neljapäeval, 9. veebruaril, õhkus juba hommikust peale käsitööklassist meeldivalt magusat hõngu, mis agaralt end jälitama kutsus. Neljanda tunni ajal oligi võimalus kolmeteistkümnest  kuivatatud ravimtaimest pakatava ruumi poole sammuda, sedakorda siis 1.-3. klassi lastel. Järgnevate tundi ajal avanes säherdune võimalus 4.-6. klassi ja 7.-9. klassi õpilastel.

  Kuid kogu tund ei kavatsetud vaid toredasti teed rüübates, küpsiseid näksides ning tühjast-tähjast lobisedes mööda saata - enne seda oli ette nähtud pisike hariv lauaäärne seisak, mil õpetaja Lemmi kõigi kaunilt krimpsu kuivanud lehtede või õite kasulikke omadusi loetles ning pea iga liigi kohta midagi mainis. Saadi teada, et meliss tugevdab elutahet ning teeb üldse rõõmsaks; aedsalveid usuti hoopiski keskajal sümpaatiat ning armastust inimeste vastu tõstvat; monardatee tõstab aga söögiisu.

  Peagi kutsusid ahvatlevad lõhnad kodust kaasa võetud kruusiga erinevaid teesid mekkima. Nõnda kulgeski teetunni mõnusaim osa ning päädis sellega, et igaüks pidi paberilehele kirjutama maitsvama tee nime. Ettearvatult võitis kõigis kolmes astmes ülekaalukalt piparmünditee ning nüüd võibki tõdeda:
  Varstu Kooli lemmiktee on piparmünditee!
  Laura Kirke


  ROHELISE KOOLI TEGEVUSKAVA (.PDF)

  LIIKUMA KUTSUVA KOOLI TEGEVUSKAVA (.PDF)

  KIVA RAKENDAMINE(.PDF)

  KIVA PROGRAMMI ÜLDINE TEGEVUSPLAAN(.PDF)

  KIVA TEGEVUSKAVA 2022/2023 ÕA(.PDF)

  VALIKAINE

  • Varstu Koolis õpetatakse ettevõtlikkuse ja karjääriõppe valikainena SA INNOVE poolt välja töötatud ainekavaga.
  • Tundides kasutatakse SA INNOVE poolt välja töötatud töölehti ja videomaterjale.

  Varstu Kool, Kooli 1, Varstu alevik, Rõuge vald, Võrumaa, 66101