Viikingite jõulud

Teisipäeval 12. detsembril olid koolis külas viikingid Mõõgavõitlusseltsist. Tegemist oli hariva ja toreda ajarännakuga tuhande aasta tagusesse aega.
    Õpilased said ise käes hoida nii viikingite kilpi kui mõõka, pähe proovida kiivrit ning soovi korral pugeda ka rõngassärgi sisse. Selgeks õpiti viikingite lauamäng „Veski“. Mängulaud ja mängunupud tuli ise valmis teha ja siis ragistada natuke ajusid ning teha mõttetööd, et olla vastasest nutikam. Teadmised täienesid ka talvise pööripäeva kommete osas. Selgus, et kauge aja tagused kombed on tänapäevale sarnased. Viikingid tegid jõulupärga, jõulusokku ning tõid tuppa puu. Puu toodi tuppa usus, et koos sellega tuleb kaasa ka mõni hea haldjas, kes toob järgnevaks aastaks kaasa ainult head.